logo
.. Porady

Człowiek przeciętnie mruga około 15-20 razy na minutę. Podczas pracy, nad którą się skupiamy, często skrajnie minimalizujemy mrugnięcia. Rekordziści potrafią mrugnąć 1-2 razy na minutę. Powoduje to oczywiście dyskomfort, ale i oczywiście zmiany na rogówce, które z czasem mogą przerodzić się w poważne konsekwencje. 

Aby przypominać o mruganiu został stworzony program, który polecamy. Można pobrać go ze strony, którą tu podlinkowaliśmy: EyeFlicker

Program ten został stworzony generalnie dla osób pracujących przed monitorami w soczewkach kontaktowych, ale znakomicie sprawdza się u każdego, kto nieświadomie redukuje ilość mrugnięć.

Jak stosować?
Kiedy czerwona ikona z okiem pojawi się i zacznie "mrugać", powinniśmy oderwać wzrok od monitora i zastosować zasadę 3x30.
To znaczy co 30 minut przez 30 sekund powinniśmy skupić wzrok na czymś, co znajduje się w odległości umownych 30 metrów no i mrugać. Taka krótka, ale cykliczna gimnastyka zminimalizuje zmęczenie, odpręży i nawilży oczy

więcej >>>

Pamiętaj o mruganiu!

Polecamy animację:

czy wiesz, że...

Dobrze dobrane okulary to piękny dodatek. Podkreślają Twój styl i Twoją wyjątkowość.

Kontakt

salon optyczny
gabinet okulistyczny
gabinet optometryczny
realizacja recept NFZ

Al. Najświętszej Maryi Panny 9
42-200 Częstochowa

kom.: 500 166 671

tel.: 34 361 57 67
fax: 34 361 57 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.