Nowości

Nowa era w precyzji pomiaru

Okulary to tylko z pozoru jeden przedmiot. Tak naprawdę to proces zdarzeń, które muszą nastąpić po sobie - każdy na najwyższym poziomie dokładności - aby można było mówić o prawdziwym komforcie widzenia.

Jednym z istotniejszych procesów, jest dokładne określenie położenia środków optycznych szkieł, które będą montowane w wybranej przez klienta oprawie okularowej. Im bardziej zaawansowane szkła tym poziom dokładności odgrywa istotniejszą rolę.
Przykładem mogą tu być szkła progresywne. Nie każdy wie, że komfort widzenia w nich jest wprost proporcjonalny do dokładności wykonanych pomiarów. Oznacza to, że zamiast 100% komfortu, przy braku dokładności pomiarów, użytkownik będzie mógł na przykład wykorzystać mniej niż 70%. Problemy z widzeniem w szkłach progresywnych często u podstawy mają niedokładne, bądź błędne pomiary.
W naszym salonie precyzję pomiarów określa najnowsze i o najwyższej precyzji urządzenie ZEISS VISUFIT 1000

 

visufit 1

visufit 2

visufit 3

45 MILIONÓW PUNKTÓW REFERENCYJNYCH

Dziewięć kamer i 45 milionów punktów odniesienia zapewnia maksymalną precyzję danych centracji. Urządzenie generuje cyfrową rekonstrukcję twarzy 3D, awatar, co pozwala na dokładne określenie położenia konkretnej, wybranej przez użytkownika oprawy przed oczami. 
Odległość szkła od rogówki, kąt pochylenia oprawy i wiele innych indywidualnych cech użytkownika można teraz wykorzystać do najbardziej indywidualnych szkieł progresywnych i innych zaawansowanych optycznie szkieł.

BEZDOTYKOWO

Precyzja zależy również od wygody pracy, szczególnie dzisiaj ma to znaczenie. Urządzenie dokonuje pomiarów bezdotykowo, a obsługujący steruje nim bezprzewodowo.
Opatentowany system plamki laserowej dokładnie określa ustawienie oczu przy obserwacji nieskończoności, oraz pozwala uniknąć konwergencji, nawet na niewielkich odległościach.


Dzięki dokładności pomiarów możesz WIDZIEĆ WIĘCEJ



czy wiesz, że...

2,4 miliarda ludzi na świecie ma wady wzroku, a nie nosi okularów.

...czy jesteś jednym z nich?

Kontakt

salon optyczny
gabinet okulistyczny
gabinet optometryczny
realizacja recept NFZ

Al. Najświętszej Maryi Panny 9
42-200 Częstochowa

kom.: 500 166 671

tel.: 34 361 57 67
fax: 34 361 57 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

salon optyczny
zamknięte na stałe

Ul. Jasnogórska 4
42-200 Częstochowa

Szanowni Państwo.
W związku z wypowiedzeniem nam lokalu na ul. Jasnogórskiej 4, z przykrością informujemy, że od 1 grudnia 2017 roku nie będziemy mogli świadczyć dla Państwa tam naszych wysokiej jakości usług.
Wobec faktu, że właściciel budynku planuje tam otworzyć salon optyczny informujemy, że również od 1 grudnia 2017 nie będziemy brać odpowiedzialności za świadczone tam usługi.
Klientów zapraszamy na Aleje NMP 9