Porady

Panuje powszechne przekonanie, że okulary z dobrym antyrefleksem są wystarczającym zabezpieczeniem podczas pracy przed monitorem komputera. Antyrefleks minimalizuje odbicia światła od powierzchni soczewek, więc bezwzględnie powinien znajdować się na okularach do tego przeznaczonych, ale tak naprawdę to stanowi on tylko konieczne minimum.

Jeżeli się już pokusimy o stwierdzenie, że okulary z antyrefleksem to pewna forma zabezpieczenia, to tylko w przypadku przeciętnego użytkownika.

Dzisiejsze czasy wymuszają jednak coraz dłuższy czas pracy z komputerem, niejednokrotnie przekraczający 6-8 godzin. Taki czas pracy to już zawodowstwo (niezależnie czy się bawimy czy pracujemy), a zawodowiec nie stosuje zwykłych zabezpieczeń, tylko fachowe, profesjonalne okulary ochronne.

Zaopatrzenie okularów do komputera w specjalną powierzchnię filtrującą to wtedy konieczność. Zapobiega to zmęczeniu oczu, a prawdopodobnie zmniejsza również ryzyko wystąpienia CVS(1).

Co ważne stosowanie okularów z powierzchnią filtrującą wspomaga nasze oczy również na co dzień. Na przykład podczas pracy przy sztucznym oświetleniu, czy podczas prowadzenia samochodu. Śmiało więc możemy stosować je jako główną parę okularów. Na pewno nie zaszkodzą, a w wielu wypadkach, w szczególności podczas pracy z wszelkimi monitorami ogólnie mówiąc zabezpieczą.

Zaleca się takie szkła również dzieciom - tzw. wersja Junior. Tablety, telefony, monitory...

 
W naszym salonie polecamy CRIZAL PREVENCIA:
  • szkła ze specjalnym antyrefleksem Crizal PREVENCIA(2)

Antyrefleks ten można rozpoznać po niebieskawo-fioletowawym odblasku. Gwarantuje on wyjątkową ochronę oczu dzięki technologii LIGHT SCANTM, która selektywnie filtruje światło zapewniając ochronę oczu.

 
Nie czekaj aż oczy upomną się o specjalną ochronę - zapytaj o szkła Crizal PREVENCIA.

 

Oczywiście oprócz zabezpieczenia w postaci odpowiednich okularów korekcyjnych nie zapominaj o ergonomii ciała podczas pracy przy komputerze

 


(1) CVS - Computer Vision Syndrom. Dolegliwości ze strony oczu są wynikiem wielu nakładających się często czynników, m.in.: zmniejszonej częstości mrugania (podczas pracy przy komputerze mrugamy 5 razy rzadziej), niepełnego mrugania, szybszego wysychania oczu, większej ekspozycji oka na działanie szkodliwych czynników oraz większego kąta patrzenia niż podczas innych zadań wykonywanych z bliskiej odległości. Zmęczone oczy, uczucie pieczenia, suchości i piasku pod powiekami, nadmierne łzawienie oczu, przekrwienie spojówek, bóle oczu i głowy, zmiana poczucia kontrastu, podwójne widzenie. Wszystkie powyższe objawy określa się mianem CVS - Computer Vision Syndrom czyli Syndromem Widzenia Komputerowego. 

(2) Crizal PREVENCIA – powłoka antyrefleksyjna, która dzięki technologii LIGHT SCANTM łączy w sobie trzy kluczowe elementy:

  • filtruje szkodliwe promieniowanie niebiesko-fioletowe, dzięki czemu zmniejsza zniszczenie komórek siatkówki aż do 25%
  • zapewnia maksymalną przepuszczalność dla światła widzialnego, w tym niebiesko-turkusowego, dzięki czemu może ono korzystnie wpływać na wzrok i ogólne samopoczucie

  • oferuje najbardziej kompleksową ochronę przed odbiciami, zarysowaniami, zabrudzeniami, kurzem i wodą

czy wiesz, że...

Profilaktycznie ok. 35-40 roku życia należy wykonać kontrolne badanie wzroku, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz w razie konieczności, dobór okularów.

Kontakt

salon optyczny
gabinet okulistyczny
gabinet optometryczny
realizacja recept NFZ

Al. Najświętszej Maryi Panny 9
42-200 Częstochowa

kom.: 500 166 671

tel.: 34 361 57 67
fax: 34 361 57 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

salon optyczny
zamknięte na stałe

Ul. Jasnogórska 4
42-200 Częstochowa

Szanowni Państwo.
W związku z wypowiedzeniem nam lokalu na ul. Jasnogórskiej 4, z przykrością informujemy, że od 1 grudnia 2017 roku nie będziemy mogli świadczyć dla Państwa tam naszych wysokiej jakości usług.
Wobec faktu, że właściciel budynku planuje tam otworzyć salon optyczny informujemy, że również od 1 grudnia 2017 nie będziemy brać odpowiedzialności za świadczone tam usługi.
Klientów zapraszamy na Aleje NMP 9