Porady

U każdego człowieka około 40 roku życia pojawia się wada presbiopii. Wada ta polega na stopniowej utracie zdolności akomodacji oka, czyli na utracie zdolności do ostrego (wyraźnego) widzenia przedmiotów z bliska. Najczęściej objawia się to tym, że kiedy chcemy przeczytać na przykład gazetę, musimy odsuwać tekst od siebie. W początkowym etapie szukamy lepszego oświetlenia, wyciągamy ręce, lecz w  końcu przychodzi czas, że zaczyna nam "brakować ręki", a tekstu dalej nie jesteśmy w stanie odczytać.

Wtedy najlepszym rozwiązaniem są szkła progresywne. Gwarantują one komfort widzenia z bliska, ale i również z daleka, jednocześnie bez zmiany okularów i co ważne bez przerw w obszarze ostrego widzenia.

Oczywiście jest wiele rodzajów szkieł progresywnych i często pojawia się pytanie, które wybrać. Funkcjonuje tu prawidło: Im więcej zainwestujemy, tym mniejsza będzie ingerencja w nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i tym szybciej zapomnimy, że nosimy okulary.

Nasza firma stawia na sprawdzoną markę w tym segmencie: szkła progresywne Varilux, oferowane przez firmę Essilor, która jest ich wynalazcą.

Ważnym czynnikiem warunkującym prawidłowy dobór szkieł progresywnych jest szczegółowe poznanie zachowań wzrokowych Pacjenta, by zapewnić mu komfort widzenia w rożnych sytuacjach życiowych (specyfika pracy, jazda samochodem, oglądanie telewizji, czytanie czy uprawianie sportu) i oczywiście precyzyjne badanie wzroku.

Tu możemy się pochwalić: specjalizujemy się w szeroko rozumianym doborze szkieł progresywnych. Już od lat jesteśmy wyróżniani tytułem SPECJALISTY VARILUX stanowiącym o najwyższej jakości usług świadczonych w tym zakresie. Posiadamy miano CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Oferujemy również jako jedni z nielicznych wyjątkową usługę: u nas możesz przymierzyć próbne okulary progresywne o Twoich mocach.

Najnowocześniejsze szkła progresywne wymagają zebrania precyzyjnych, indywidualnych danych Pacjenta. Posiadamy najnowocześniejszą aparaturę pomiarową Visioffice, do indywidualnego przygotowania optymalnego szkła progresywnego. Dzięki temu jesteśmy jednym z nielicznych salonów w Polsce, w którym można zamówić szkła progresywne nowej generacji X, wykonane w systemie obróbki cyfrowej z wykorzystaniem nanotechnologii - Varilux X 4D. Te zaawansowane szkła progresywne wykorzystują dane na temat dominacji jednego z naszych oczu i uwzględniają indywidualny ich kod - Eyecode. Stanowią one także rewolucję w zakresie komfortu widzenia w szeroko rozumianym obszarze bliży. Wyeliminowany jest efekt pływania, zapewniając wyraźne widzenie podczas wykonywania dowolnych ruchów.

Kim w takim razie są należący do generacji X..?

czy wiesz, że...

2,4 miliarda ludzi na świecie ma wady wzroku, a nie nosi okularów.

...czy jesteś jednym z nich?

Kontakt

salon optyczny
gabinet okulistyczny
gabinet optometryczny
realizacja recept NFZ

Al. Najświętszej Maryi Panny 9
42-200 Częstochowa

kom.: 500 166 671

tel.: 34 361 57 67
fax: 34 361 57 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

salon optyczny
zamknięte na stałe

Ul. Jasnogórska 4
42-200 Częstochowa

Szanowni Państwo.
W związku z wypowiedzeniem nam lokalu na ul. Jasnogórskiej 4, z przykrością informujemy, że od 1 grudnia 2017 roku nie będziemy mogli świadczyć dla Państwa tam naszych wysokiej jakości usług.
Wobec faktu, że właściciel budynku planuje tam otworzyć salon optyczny informujemy, że również od 1 grudnia 2017 nie będziemy brać odpowiedzialności za świadczone tam usługi.
Klientów zapraszamy na Aleje NMP 9