Porady

Człowiek przeciętnie mruga około 15-20 razy na minutę. Podczas pracy, nad którą się skupiamy, często skrajnie minimalizujemy mrugnięcia. Rekordziści potrafią mrugnąć 1-2 razy na minutę. Powoduje to oczywiście dyskomfort, ale i oczywiście zmiany na rogówce, które z czasem mogą przerodzić się w poważne konsekwencje. 

Aby przypominać o mruganiu został stworzony program, który polecamy. Można pobrać go ze strony, którą tu podlinkowaliśmy: EyeFlicker

Program ten został stworzony generalnie dla osób pracujących przed monitorami w soczewkach kontaktowych, ale znakomicie sprawdza się u każdego, kto nieświadomie redukuje ilość mrugnięć.

Jak stosować?
Kiedy czerwona ikona z okiem pojawi się i zacznie "mrugać", powinniśmy oderwać wzrok od monitora i zastosować zasadę 3x30.
To znaczy co 30 minut przez 30 sekund powinniśmy skupić wzrok na czymś, co znajduje się w odległości umownych 30 metrów no i mrugać. Taka krótka, ale cykliczna gimnastyka zminimalizuje zmęczenie, odpręży i nawilży oczy

więcej >>>

Pamiętaj o mruganiu!

Polecamy animację:

.be">
.be

czy wiesz, że...

Ile masz par butów? Czy wyjdziesz na ulicę kiedy torebka nie pasuje do nich?...

...a ile masz par okularów?

Kontakt

salon optyczny
gabinet okulistyczny
gabinet optometryczny
realizacja recept NFZ

Al. Najświętszej Maryi Panny 9
42-200 Częstochowa

kom.: 500 166 671

tel.: 34 361 57 67
fax: 34 361 57 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

salon optyczny
zamknięte na stałe

Ul. Jasnogórska 4
42-200 Częstochowa

Szanowni Państwo.
W związku z wypowiedzeniem nam lokalu na ul. Jasnogórskiej 4, z przykrością informujemy, że od 1 grudnia 2017 roku nie będziemy mogli świadczyć dla Państwa tam naszych wysokiej jakości usług.
Wobec faktu, że właściciel budynku planuje tam otworzyć salon optyczny informujemy, że również od 1 grudnia 2017 nie będziemy brać odpowiedzialności za świadczone tam usługi.
Klientów zapraszamy na Aleje NMP 9