Porady

Mamy do czynienia z epidemią krótkowzroczności, więc
regularne kontrolowanie wzroku dzieci jest niezbędne!

„Do roku 2050, krótkowzroczność może dotknąć niemal połowy światowej populacji*”
*Instytut Brien Holden, opublikowano w American Academy of Ophthalmology w 2015 r.

FAKTY DOTYCZĄCE KRÓTKOWZROCZNOŚCI U DZIECI I MŁODYCH OSÓB DOROSŁYCH
1. Krótkowzroczność wśród dzieci przybiera rozmiary epidemii.
2. 60 lat temu, krótkowzroczność występowała u 10-20% mieszkańców Chin. Obecnie ten odsetek wzrósł do 90% dzieci i młodych osób dorosłych. W Seulu krótkowzrocznych jest aż 96,5% dziewiętnastoletnich mężczyzn.
3. W USA i Europie krótkowzroczność występuje u około połowy młodych osób dorosłych, czyli dwa razy częściej niż pół wieku temu.
4. Szacuje się, że na świecie żyje obecnie około 2,5 miliarda osób z krótkowzrocznością (w przybliżeniu jest to 1/3 całej populacji).

Chociaż nie znamy jeszcze metody leczenia, istnieje kilka sposobów o potwierdzonej skuteczności, które pozwalają spowolnić tempo rozwoju krótkowzroczności lub zatrzymać ten proces.

ZNACZENIE REGULARNYCH BADAŃ WZROKU
Przeprowadzanie regularnych badań wzroku u dzieci jest bardzo ważne, ponieważ pozwala zidentyfikować wczesne objawy zaburzeń wzrokowych lub innych problemów okulistycznych. Rozpoczęty wcześnie i zindywidualizowany plan postępowania może zmniejszyć tempo rozwoju krótkowzroczności i obniżyć ryzyko towarzyszących jej zaburzeń.
Jeżeli krótkowzroczność występuje u jednego lub obojga rodziców, przeprowadzanie badań wzroku u dziecka nabiera jeszcze większego znaczenia.

CZY MOŻNA SPOWOLNIĆ ROZWÓJ KRÓTKOWZROCZNOŚCI?
Specjaliści kliniczni udowodnili, że przy wykorzystaniu zindywidualizowanych schematów postępowania można znacząco spowolnić lub nawet zatrzymać rozwój krótkowzroczności.

OBECNE METODY POSTĘPOWANIA
W celu spowolnienia lub ograniczenia rozwoju krótkowzroczności można zastosować kilka sprawdzonych metod (łącznie lub osobno):
1. Właściwa korekcja wzrokuNiedokorygowanie - za słabe okulary mogą nasilać krótkowzroczność!
2. Czy Twoje dziecko spędza dużo czasu na świeżym powietrzu? Najnowsze wyniki badań potwierdzają korzystny wpływ dużych ilości naturalnego światła dziennego.
3. Składniki diety (szczególnie produkty bogate w witaminę D i luteinę) mogą korzystnie wpływać na wzrok.
4. Podawanie kropli do oczu z bardzo niskim stężeniem leku w celu rozluźnienia mięśni oka odpowiedzialnych za skupianie wzroku.
5. Okulary z soczewkami wieloogniskowymi lub wieloogniskowe soczewki kontaktowe mogą dawać podobny efekt jak krople do oczu.
6. Soczewki zakładane na noc i zmieniające ukształtowanie przedniej powierzchni oka (ortokeratologia).

ZACZNIJ DZIAŁAĆ JUŻ TERAZ…
…aby chronić wzrok i zdrowie oczu Twojego dziecka w przyszłości!

WYPEŁNIJ KWESTIONARIUSZ JUŻ DZIŚ!


 Materiał opracowany przy współpracy z sewisem myopia.care™

Jak serwis myopia.care™ może Ci pomóc?
Korzystając z prostego kwestionariusza, mogą Państwo oszacować poziom ryzyka i w miarę potrzeby zgłosić się do naszego specjalisty - optometrysta Paweł Szczerbiński. Pozwala to wcześnie podjąć działania, co zwiększa szanse na uzyskanie pozytywnego wyniku. 
myopia.care™ to dynamiczna aplikacja, regularnie aktualizowana w oparciu o najnowsze wyniki badań.

Przewidywany wskaźnik myopia.care™
Po wypełnieniu kwestionariusza, otrzymają Państwo kod. Proszę zabrać kod ze sobą na wizytę. Kod pozwoli specjaliście zapoznać się z wynikami, które posłużą mu jako podstawa do bardziej szczegółowego badania. Wyniki mają charakter anonimowy, a dziecko można zidentyfikować wyłącznie na podstawie kodu (nazwisko nie jest odnotowywane).

 

czy wiesz, że...

Dzięki badaniom oczu można wykryć zwyrodnienie plamki żółtej, cukrzycę czy nawet raka.

Kontakt

salon optyczny
gabinet okulistyczny
gabinet optometryczny
realizacja recept NFZ

Al. Najświętszej Maryi Panny 9
42-200 Częstochowa

kom.: 500 166 671

tel.: 34 361 57 67
fax: 34 361 57 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

salon optyczny
zamknięte na stałe

Ul. Jasnogórska 4
42-200 Częstochowa

Szanowni Państwo.
W związku z wypowiedzeniem nam lokalu na ul. Jasnogórskiej 4, z przykrością informujemy, że od 1 grudnia 2017 roku nie będziemy mogli świadczyć dla Państwa tam naszych wysokiej jakości usług.
Wobec faktu, że właściciel budynku planuje tam otworzyć salon optyczny informujemy, że również od 1 grudnia 2017 nie będziemy brać odpowiedzialności za świadczone tam usługi.
Klientów zapraszamy na Aleje NMP 9