Porady

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w tym roku skupia się wokół tematu #LoveYourEyes.
Według Międzynarodowej Agencji Zapobiegania Ślepocie (The International Agency for the Prevention of Blindness), która prowadzi kampanie związane ze Światowym Dniem Wzroku, „prawie każdy na świecie doświadczy problemu ze zdrowiem oczu w czasie swojego życia”. Ważne jest zatem, aby pomyśleć o znaczeniu, jakie ma zdrowie naszych oczu.

world sight day 1

world sight day 2

world sight day 3

Badania wykazały, że ludzie boją się utraty wzroku bardziej niż jakiegokolwiek innego zmysłu, a jednak niewiele osób dba o swoje oczy od najmłodszych lat. Jak więc kochać swoje oczy?
„Przewodnik o Dobrym Zdrowiu Oczu” przygotowany przez IAPB przedstawia 4 etapy właściwego postepowania:
1 - zapobiegaj, 2 - chroń, 3 – dbaj, 4 – zarządzaj priorytetami.
 
Zdrowy styl życia, w tym zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia, to pierwszy krok do zapobiegania. Możesz chronić swój wzrok przed promieniowaniem UV za pomocą wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych i prawidłowe dbanie o ich czystość, szczególnie jeśli nosisz makijaż. Co najważniejsze, powinieneś zarządzać czasem spędzonym przed ekranem i robić regularne przerwy. Przydatną praktyczną zasadą jest zasada 20-20-20: na każde 20 minut spędzonych na korzystaniu z ekranu należy przez 20 sekund odwracać wzrok na coś, co znajduje się w odległości 20 stóp (około 6 metrów).
 
Aby chronić wzrok, nie ma nic lepszego niż regularne, kompleksowe jego badanie przez wykwalifikowanego specjalistę. Okulary lub soczewki kontaktowe wykonane zgodnie z aktualną receptą pozwolą Ci normalnie żyć na co dzień. Badanie wzroku nie tylko sprawdza widzenie, ale jest też ważnym obszarem dbania o swoje zdrowie. Tylna część oka to jedyna część ciała, w której naczynia krwionośne można ocenić wzrokowo, bez konieczności inwazyjnego zabiegu. Umożliwia to wykrycie szerokiego zakresu problemów zdrowotnych np. cukrzycy, nadciśnienia czy schorzeń neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane.
 
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz nadszedł czas, aby uczynić badania oczu częścią okresowych badań zdrowotnych.
Nasza firma z dumą wspiera Światowy Dzień Wzroku.
Ty też możesz! Dlaczego nie pomóc edukować rodziny i przyjaciół o znaczeniu zdrowia oczu?
 
#LoveYourEyes – życiowa misja dla każdego.
 

czy wiesz, że...

Chronisz swoją skórę przed słońcem i promieniami UV.

...a co z Twoimi oczami?

 ...a co z oczami Twojego dziecka?!

Kontakt

salon optyczny
gabinet okulistyczny
gabinet optometryczny
realizacja recept NFZ

Al. Najświętszej Maryi Panny 9
42-200 Częstochowa

kom.: 500 166 671

tel.: 34 361 57 67
fax: 34 361 57 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

salon optyczny
zamknięte na stałe

Ul. Jasnogórska 4
42-200 Częstochowa

Szanowni Państwo.
W związku z wypowiedzeniem nam lokalu na ul. Jasnogórskiej 4, z przykrością informujemy, że od 1 grudnia 2017 roku nie będziemy mogli świadczyć dla Państwa tam naszych wysokiej jakości usług.
Wobec faktu, że właściciel budynku planuje tam otworzyć salon optyczny informujemy, że również od 1 grudnia 2017 nie będziemy brać odpowiedzialności za świadczone tam usługi.
Klientów zapraszamy na Aleje NMP 9